Strona główna · Aktualności · Eva Markvoort żegna się za pośrednictwem bloga

Eva Markvoort żegna się za pośrednictwem bloga

 

 

26-letnia Eva Markvoort - bohaterka filmu dokumentalnego "65 czerwonych róż", emitowanego w niedzielę 14 lutego 2010 r. w TVN24 - umiera. Chora na mukowiscydozę dziewczyna na swoim blogu pożegnała się z wszystkim, którzy wspierali ją w walce z chorobą.

Eva mieszka wraz ze swoją rodziną w Vancouver. Od najmłodszych lat zmaga się z mukowiscydozą - śmiertelną chorobą.

Kilka tygodni temu stan zdrowia dziewczyny znacznie się pogorszył. Nieodzowny stał się kolejny przeszczep płuc, który mógłby przedłużyć jej życie o kolejne kilka lat.

Eva opublikowała na swoim blogu wzruszający wideo-wpis, w którym żegna się z wszystkim...

 

Odwiedź blog: 65 Red Roses

65 czerwonych róż

Jej zmagania z chorobą i oczekiwanie na transplantację, a także okres kilku późniejszych miesięcy opisuje film dokumentalny "65 czerwonych róż" (od pseudonimu jakiego w sieci używa Eva). Dwójka młodych kanadyjskich filmowców (Nimisha Mukerji i Philipa Lyalla) pokazuje w nim także internetową przyjaźń Evy z dwoma rówieśniczkami - również chorymi na mukowiscydozę.

Dziewczyny za pośrednictwem internetu wspierają się nawzajem i dzielą doświadczeniami. Spotkanie "w realu" nie wchodzi w grę, ze względu na zagrożenie powikłaniami zdrowotnymi. Film kończy się w momencie, gdy Eva już po przeszczepie spotyka się z jedną ze swoich internetowych znajomych, która także otrzymała nowe płuca.

Dziewczyny mogą wreszcie wspólnie odetchnąć pełną piersią.

"65 czerwonych róż" pokazywany był w wielu krajach i nagradzany na licznych festiwalach filmowych. W niedzielę można go było zobaczyć w TVN24 w cyklu "Ewa Ewart poleca". Dzięki dokumentowi, losy Evy na jej blogu (65redroses.livejournal.com) zaczęły śledzić tysiące osób na całym świecie.

Zwiastun filmu opowiadającego o zmaganiach Evy Markvoort z chorobą.

Źródło: tvn24.pl

Opublikowano: 14.02.2010. 23:32

Komentarz

Dagmara
Dagmara
26.02.2010. 19:42
Wiem ze jestes chora. Bardzo mi z tego powodu przykro... Pozdrawiam Cie z calego serca. Trzymaj sie ...
Anna z Polski
Anna z Polski
26.02.2010. 20:44
Zeby pokonać chorobę trzeba mocno wierzyć,jesteś młoda i silna,i dołącz jeszcze moje siły i siły wszystkich ludzi na całym świecie,cały świat jest z Tobą,bo ja wierzę że stanie się cud,i tak będzie a,wtedy chciała bym Cię zobaczyć silną i zdrową,i razem będę się z Tobą cieszyć.Pozdrawiem serdecznie z Polski,ANNA JASTRZĘbska.
Daniel
Daniel
26.02.2010. 20:59
Eva, we Polish people and whole Poland is with you. But first, you have to promise us something: DON'T LOOSE THE FAITH!!! All Poland is praying for you, and we know that soon you'll be healed.
Ewa
Ewa
26.02.2010. 21:02
Wital moja imenniczko. Tak bardzo Cię podziwiam za optymizm i wolę walki. Wielkie uznanie dla Twojej rodziny za miłość i wsparcie .
Patrycja Płock\polska
Patrycja Płock\polska
27.02.2010. 08:31
jesteśmy z tobą. wracaj szybko do zdrowia. trzymamy kciuki...:D
Gosia
Gosia
27.02.2010. 11:10
Evo!Nie trać nadziei ,Bóg Tobie pomoże.Wszystko będzie dobrze jeśli nie stracisz nadziei!Na pewno wszystko będzie dobrze.Trzymam kciuki!
krystyna laskowska
krystyna laskowska
28.02.2010. 19:02
Never lose hope

Even if all you worries
Do not lose hope
Even if you think that there could be worse
Do not lose hope
Even if you leave close
Do not lose hope
Even if others say otherwise
Do not lose hope
Because when all else fails you, the one will be faithful to you and make everything returns to normal. : O)
Andrzej
Andrzej
28.02.2010. 21:20
Ewo ja się modle za ciebie.....
Madlen
Madlen
28.02.2010. 22:01
God bless you ! We love you
LILA
LILA
28.02.2010. 22:23
EWA JESTEŚ WIELKA .........JESTES DLA MNIE WZOREM I ZAWSZE NIM BEDZIESZ.............NIE TRAĆ WOLI WALKI.........TWOJA CHĘC życia jest niesamowita ,szkoda tylko ze inni nie potrafia docenić JEGO WARTOŚCI
JUREK
JUREK
01.03.2010. 13:56
EVA,MYŚLAMI JESTEM Z TOBĄ CODZIENNIE,TYLE JUŻ WYCIERPIAŁAŚ.POMIMO TEGO JESTEŚ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA,JESTEŚ PO PROSTU WSPANIAŁA.TYLKO PROSZĘ NIE PODDAWAJ SIĘ TERAZ.POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE Z DALEKIEJ POLSKI.
luk
luk
01.03.2010. 15:43
trzymaj sie powodzenia
Maggie
Maggie
27.03.2010. 21:13
Już nie cierpisz Ewuniu......
Krzychu
Krzychu
28.03.2010. 19:15
Była fantastyczna...
mazus
mazus
28.03.2010. 21:17
Szkoda taka wspaniala dziewczyna i odeszla do nieba teraz bedzie wsrud anioluw
mazus
mazus
28.03.2010. 21:18
Szkoda taka wspaniala dziewczyna i odeszla do nieba teraz bedzie wsrud anioluw
Sebastian
Sebastian
08.04.2010. 16:30
Eva przypominała mi Gregory'ego Lemarchala- francuskiego piosenkarza, który też walczył z mukowiscydozą i odszedł w wieku 24 lat. Obydwoje są teraz wśród aniołów.
Vanillka17
Vanillka17
16.04.2010. 18:20
Będe się za Ciębie modlić ... tam ci jest napewno lepiej ... nic cię nie boli ... ;(
polirl
polirl
17.04.2010. 18:17
Bardzo żałuję, że dowiedziałam się o tobie tak późno .
Podziwiam cię i jestem pod wrażeniem twojego optymizmu. Z twojego blogu widać, że byłaś wesołą osobą...
RJ
RJ
01.12.2016. 18:48
Jestem z tobą jeśli mogę coś zrobić powiedz życzę ci wszystkiego najlepszego zdrowienia szybkiego pozdrawiam Rafał z Polski z Poznania